Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi
Akademik Veri Yönetim Sistemi
Duyurular

Okuma Sevdamız Konferansı

T.C. Başbakanlık Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Atatürk Kültür Merkezi Başkanı Prof. Dr. Turan Karataş, Üniversitemiz TÖMER ve Türkçe Bakış Kulübü tarafından düzenlenen “Okuma Sevdamız” isimli konferansa katıldı.

Prof. Dr. Karataş, konferans öncesi Rektörümüz Prof. Dr. İlyas Çapoğlu’nu makamında ziyaret etti. Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Adnan Özel ve TÖMER Müdürü Yrd. Doç. Dr. M. Abdullah Arslan’ın da katıldığı ziyarette, Rektör Çapoğlu, Prof. Dr. Turan Karataş ile bir süre sohbet ederek kendilerini ağırlamaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Ziyaretin ardından konferansın düzenleneceği Eğitim Fakültesi Mavi Salona geçen Karataş, burada katılımcılarla ile bir araya geldi.  Yoğun bir ilginin olduğu konferansa öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.

Katılımcılara kitap okurken, kitap seçerken dikkat edilmesi gereken noktaları anlatan Karataş, “Kitap seçerken ideolojik davranmayın” uyarısında bulundu. Roman, makale, deneme, şiir türlerinde çeşitli kitap tavsiyelerinde bulunan Karataş’a programın sonunda Prof. Dr. Turgut Karabey tarafından çiçek takdim edildi.

 

Geri Okunma Sayısı: 2052
Akademik Veri Yönetim Sistemi | All Rights Reserved | Abis Teknoloji © 2020
Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi BAP Koordinasyon Birimi